Home > Przegląd Prasy > Przegląd prasy – Neo + Kwiecień 2010

Przegląd prasy – Neo + Kwiecień 2010

Jakoś się dziwnie złożyło, że dotychczasowy Przegląd Prasy odnosił się wyłącznie do jednego miesięcznika o grach video. Ale przecież na polskim rynku mamy AŻ dwa tego typu periodyki! Niech więc kwiecień stanie się miesiącem, w którym po raz pierwszy NEO+ zagości na łamach Karawany. Zapraszam do przeglądu.

Po baaardzo sutym miesiącu marcu, kiedy to premierami zaszczyciły nas takie tytuły, jak God of War III, Final Fantasy XIII, Bioshock 2 czy niepozorna Yakuza 3 (nie zapominając o Heavy Rain, który ukazał się pod koniec lutego), przyszła pora na chwilę oddechu, co widać też po kwietniowym N+. Recenzji hitów pokroju ww. tytułów nie uświadczymy, choć znalazło się kilka ciekawych gier, które zadowolą tych, którzy ograli wszystkie (!?) marcowe giganty i zaczynają się nudzić.

Resonance of Fate (PS3/X360) i dodatek do Dragon Age (PS3/X360) dla fanów rpg’ów. W końcu pojawił się Just Cause 2 (PS3/X360) – sandboxowa strzelanina tpp z mnóstwem akcji okazała się wcale niezłym tytułem (wg recenzenta – do mnie wersja demo wcale nie przemówiła). Silne obłożenie PSP w miesiącu kwietniu, czyli rpg’i Lunar i Half-Minute Hero, przenośne wersje Dante’s Inferno i BlazBlue czy Echoshift. Również Wii ma się czym pochwalić: przede wszystkim sequele Red Steel 2 i No More Heroes 2, ale nie tylko. DS to chociażby kosmiczny rpg Infinite Space 2 czy, nikomu nieznane, Pokemon Heartgold/Soulsilver.

Nie zabrakło też opisów najnowszych DLC, a także kilku średniaków i crapów.

Z zapowiedzi warto spojrzeć na trzy futurystyczne strzelaniny na konsole HD: Lost Planet 2, Vanquish i Ghost Recon: Future Soldier. Plus wspomnienie o Wiedźminie, wyścigach BLUR i F1 2010.

Sporo miejsca poświęcono nowej zabawce od Sony, czyli PSMove (naśladowca wiilota i gruchy). Jest tekst o konflikcie na linii Activision – Infinity Ward, wywiad z przedstawicielem ekipy odpowiedzialnej za Alan Wake (X360) i stałe działy: Retroplus, w którym poczytamy o Philips CD-i, historii gier z serii Tony Hawk’s czy wirtualnych dyscyplinach sportu; listy od czytelników i felietony Kroogera i Grabarza na deser.

Tyle z ciekawszych, wg mnie, fragmentów. Po więcej zapraszam do kiosków ;)

Tagi:Tagi:


 1. Jaldd
  11 kwietnia, 2010 at 00:10 | #1

  Mam kilka numerów neo +, ale nigdy nie lubiłem tego miesięcznika, nie ma tego charakteru co psx extreme.

 2. Nyu
  11 kwietnia, 2010 at 08:57 | #2

  Dla mnie zupełnie odwrotnie – PSX Extreme nie mam już ochoty kupować, podczas gdy N+ jem każdy numer gdy tylko znajdzie się w kioskach.

 3. SroQ
  11 kwietnia, 2010 at 09:25 | #3

  Też skłaniam sie ku PSX Extreme, ale Neo+ też czasem lubie kupić ;]

 4. loQ
  11 kwietnia, 2010 at 12:16 | #4

  Czemu „nikomu nieznane, Pokemon Heartgold/Soulsilver” ??

 5. dzikq
  11 kwietnia, 2010 at 15:04 | #5

  loQ :
  Czemu “nikomu nieznane, Pokemon Heartgold/Soulsilver” ??

  Dokładnie. Pokemon to bardzo rozpoznawalna marka, a zainteresowani gracze DSa na pewno słyszeli o remake Gold i Silver. Więc też nie rozumiem, dlaczego „nikomu nieznane”.

 6. guzik
  11 kwietnia, 2010 at 15:23 | #6
 7. BeaR
  11 kwietnia, 2010 at 16:28 | #7

  Infinite Space 2?????!?!? Gdzie? Od kiedy? Przecież dopiero co pierwsza część wyszła :o

 8. loQ
  12 kwietnia, 2010 at 21:08 | #8

  Aaa – widzisz! Na ironię nie wpadłem. ;D

 1. Brak jeszcze trackbacków