Home > News > Chcesz, aby niewydany Resident Evil na GBC ujrzał światło dzienne? Dorzuć coś od siebie.

Chcesz, aby niewydany Resident Evil na GBC ujrzał światło dzienne? Dorzuć coś od siebie.

17 grudnia, 2011 Idź do komentarzy


Dawno, dawno temu Capcom planował wydanie portu pierwszej części Resident Evil na Gameboy Color. Pomimo tego, że gra została praktycznie ukończona (mówi się o wykonaniu 98% pracy), trafiła do kosza ze względu na zbyt mała moc kieszonsolki Nintendo.
12 lat później trafia się nam niespotykana szansa na zdobycie tego białego kruka i rozpowszechnienie go publicznie. Wymaga to nakładu finansowego rzędu 2 000 dolarów – termin zapłaty to Luty 2012 – aby to osiągnąć, gracz sygnujący się nickiem Kiff otworzył zbiórkę pieniędzy na forum Assembler Games, która jak na razie idzie świetnie – zebrano już 25% kwoty. Jeśli masz możliwość wsparcia projektu, to pamiętaj – liczy się każdy dolar!

Tagi:Tagi:


 1. tofol
  17 grudnia, 2011 at 22:41 | #1

  Pamiętam moje wielkie zaciekawienie tym tytułem. Przyszło mi tylko oglądnąć gameplay z początku gry i miło mnie zaskoczył. Emulator na pewno pójdzie w ruch, jeśli uda się uzbierać okrągłą sumkę. Muszę poważnie zastanowić się na założeniem konta w PayPal’u ;>

 2. Freyo
  18 grudnia, 2011 at 11:58 | #2

  10$ Z PayPala niedawno poszło na poczet zbiórki. Szkoda, że podobnej akcji nie zorganizowano w momencie, gdy Curator z PS Museum był w posiadaniu RE 1.5 i życzył sobie za niego 10k…

 3. McMuffin
  20 grudnia, 2011 at 14:50 | #3

  Fajnie byłoby to rozgłosić u nas nieco szerzej – widze, ze wrzuciliście newsa na Polygamie, co sie chwali, nawet jesli z naszego kraju wyplynie 1/20 kwoty, to juz będziemy miec jakiś wkład w rozwój sceny ;)