Home > Felieton, Gry, Sztukamięs > Sztukamięs #6 Czyli cotygodniowy przegląd lasek – Kid

Sztukamięs #6 Czyli cotygodniowy przegląd lasek – Kid

Po kilkuletnim obcowaniu z moją ulubioną jrpg’ową serią, postanowiłem napisać coś więcej aniżeli sztampowe oparte na standardowym, powszechnie dostępnym układzie recenzje.
To mój pierwszy tekst na karawanie (wcześniej pisałem trochę na pokrewnych portalach) i można powiedzieć że walę z grubej rury (choć z drugiej strony nie ukrywam, że wygodny to dla mnie temat) zaczynając od nieco pikantnego tekstu z pod szyldu sztukamięs gdzie bezpretensjonalnie moją faworytką jest Kid z Chrono Cross’a / Radical Dreamers.

 • Imię: Kid (Kiddo)
 • Zawód: złodziejka, poszukiwaczka przygód
 • Pochodzenie: Chrono Cross / Radical Dreamers
 • How Hot: wnętrze wulkanu
 • Opis: Obraca się w towarzystwie nie zdającego sobie sprawy z jej wdzięku Serga oraz tajemniczego Magila/Guile’a.
 • Dojść tajemnicza i złożona postać, poza tym kontrowersyjna, pełna zapału i wdzięku, mściwa i wojownicza szesnastoletnia blondynka.

Mimo, iż Kid z ang. można śmiało przetłumaczyć jako dziecko, w wirtualnej rzeczywistości bohaterka niewiele ma wspólnego z niepełnoletnią zaczynającą dojrzewać dziewczyną.
Kid sprawia wrażenie kobiety, która wie czego chce od życia. Jej decyzje choć podejmowane często zbyt pochopnie mają odzwierciedlenie w tym ‚co w jej duszy gra’. Wychowała się w sierocińcu. W wieku kilku lat domostwo w którym się wychowywała spłonęło żywcem. Przyczyną tego felernego nieszczęścia był tajemniczy osobnik, a dokładniej demi-human zwany Lynxem. Od tamtej pory Kid gania za nim po całym świecie pragnąć doznać uczucia ‚zemsty’.

Jej mowa przywodzi na myśl amerykański punkowy slang, również sama Kid sprawia wrażenie ‚wychowanej na ulicy’. Ma niepohamowany język, z jej ust często lecą bluzgi. Na dodatek jest zawodową złodziejką, o czym można przekonać się w Radical Dreamers w której to grze planuje ukraść Frozen Flame – tajemniczy artefakt dający nieograniczoną władzę, z bogatej posiadłości Viper Manor.
Mimo, iż Kid jako takiego dobrego wzorca nigdy nie miała to w rzeczywistości wrażliwa z niej dziewczyna o czym można się przekonać w co najmniej w jednej scenek dostępnych w grze. Polecam zapoznać się z serią ;)
.

Najlepsze ujęcie


Tagi:Tagi:


 1. Bandito
  Kwiecień 25th, 2010 at 20:20 | #1

  O Jaro jak ja cię dawno nie „czytałem” xD
  Ogólnie to Kid jest postacią sympatyczną ale czy gorącą ? :D

 2. guzik
  Kwiecień 28th, 2010 at 17:24 | #2

  z blond jrpgowych heroin czekam na Rikku (FFX/X-2) – szczególnie w X-2 była hot :)

 3. Mycha
  Maj 3rd, 2010 at 14:53 | #3

  A kiedy będzie Rubi z WET ;]

 4. FurryThales
  Maj 7th, 2010 at 18:56 | #4

  Ja czekam na jakąś kobitkę z RE ^^

 5. Jaro
  Sierpień 7th, 2010 at 11:30 | #5

  Bandito, gdybyś ukończył CC wiedziałbyś dlaczego Kid ^^

 1. Brak jeszcze trackbacków