Home > Przegląd Prasy > Przegląd Prasy – PSX Extreme #169

Przegląd Prasy – PSX Extreme #169

Wrzesień 10th, 2011 Idź do komentarzy


Przyszedł wrzesień, sezon ogórkowy dobiega końca, lecz dochodzą do tego nowe obowiązki, zaczął się rok szkolny, i każdemu dochodzi wiele nowych rzeczy do zrobienia. PSX Extreme kupiłem już 3 tygodnie temu, lecz niestety nie miałem czasu by go szczegółowo przejrzeć i napisać recenzję (za co chciałbym przeprosić ;]), teraz mam chwilę wytchnienia, więc zapraszam Was do przeczytania recenzji wrześniowego wydania „PSX Extreme”.

Na okładce znajdziemy najnowszą odsłonę Deus Ex’a, ujrzymy również wzmiankę na temat Catherine, Resistance 3, Resident Evil: The Mercenaries 3D, Bodycount, F1 2011 oraz Dead Rising 2:Off The Record.
Dział „Co nowego?” jak zwykle jest wypełniony nowinkami po brzegi, o czym zatem poczytamy? Na przykład o „UPlay Passport”, czyli przepustki pozwalającej grać po sieci (coś jak np. EA PASS do FIfy 11), z tym że w grach od (j)Ubisoft’u. Dowiemy się również jak Japończycy podchodzą do Wii, o tym jak aktorka filmów pornograficznych – Sasha Grey odnalazła się w służbie grom wideo. To, i jeszcze więcej (m.in. kalendarz premier na ten kwartał) w dziale „Co nowego?”.
Konsolometr donosi, że spada sprzedaż PS3, a nowa gra od Namco Bandai jako exclusiv na ‘Chlebaka’ nie powinna być obca osobom pamiętającym świetność kanału RTL7. Microsoft natomiast odnotował rekordowy zysk z cyfrowej dystrybucji – 66,2 mln dolarów. Nowa odsłona Kirby’ego zmierza na konsolę Nintendo Wii (premiera pod koniec tego roku), czekam z wypiekami na twarzy.
Kącik Ohayo Nippon przynosi nam w tym miesiącu wiele nowinek z Kraju Kwitnącej Wiśni. Przeczytamy o lokalach związanych z wirtualnymi dziewczynami, o byłym dyrektorze Nintendo (Hiroshi Yamauchi), o nowej odsłonie serii Rhytm Heaven i o wielu innych, ciekawych rzeczach.
Dział „Playtest” w tym miesiącu prezentuje się nieźle, ciekawy repertuar ogranych gier sprawia, że wiele osób znajdzie coś dla siebie.
Przeczytamy o „Resistance 3”, „Bodycount”, „Dead Rising 2: Off The Record”, „Uncharted 3”, “ F1 2011”. Z zapowiedzi ciekawie prezentują się następujące tytuły : „Blach Death”, „Dragon’s Crown”, „Disney Universe”, „Saints Row: The Third”, „Pro Evolution Soccer 2012”, „Darksiders II”, „GoldenEye Reloaded 007 (podrasowana do HD edycja z Wii)”.
Recenzje prezentują się w tym miesiącu bardzo bogato, jednakże większość tytułów ogranych przez redakcję niestety prezentuje się bardzo słabo – jedynie 2-3 gry mnie zachęcają do zakupu. Zrecenzowane gry to : „Deus Ex: Bunt Ludzkości”, „Catherine”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2”, „Captain America: Super Soldier”, „Let’s Dance with Mel B” oraz “Fantastic Pets”.
Kącik “Gry Bez Tektury” wypada bardzo dobrze, duża ilość opisanych gier sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.
W „Szmuglerze” przeczytamy kilka ciekawostek, np. o tym, jak będzie wyglądała pozycja Mortal Kombat Arcade Kollection (która trafi niedługo na PSN i XBLA), jaką płeć ma Yoshi znany z gier Nintendo, o niepokazanych wcześniej materiałach z gry „Castelvania: Lords of Shadow” oraz o urodzinach serii Zelda, która obchodziła swoje 25-lecie w dniu 21 lutego.
„Hardkor” zaprezentuje nam „Kinect Fun Labs”, czyli nowy segment dedykowany Kinectowym zabawkom. Więcej o tym w tekście Tomka Nawrota.
Rozbo oraz Mutti przygotowali specjalnie dla czytelników „PSX Extreme” słownik gracza, czyli zasób słownictwa, które jest używane na co dzień w branży gier wideo.
Dział poświęcony handheldom, czyli „POCKET”, zaprezentuje nam w tym miesiącu kilka naprawdę ciekawych pozycji, jednak gry ciekawe to nie do końca gry dobre.
Kilu ograł Resident Evil: The Mercenaries 3D na najnowszą konsolkę Nintendo (3DS), Zax położył swoje łapy na PSP i pograł w „White Knight Chronicles Origins”. Raven oddał się Potteromanii i na DS.’ie ograł najnowszą (i na szczęście raczej ostatnią) część przygód Chłopca, Który Przeżył. Widać chciał jeszcze więcej, ponieważ zagrał jeszcze w DS’ową wersję najnowszych przygód Kapitana Ameryki. Roger nie próżnował , i zagrał w jedną z nowszych (czerwiec 2011) produkcji na DS.’a – Emily the Strange Strangerous”. Ostatnią pozycją jest „Lunar Silver Star Harmony” na PlayStation Portable, które również ograł Zax. Ciekawą wzmianką w dziale „Pocket” jest mały tekst na temat sytuacji 3DS’a, który również polecam.
SoQ zainteresował się produkcjami symulującymi prawdziwe życie, i powstał z tego artykuł „Gra w życie”, który również prezentuje się dobrze, nic tylko czytać!
„Powrót do przeszłości” zabierze nas do października roku 1991, kiedy to swoją premierę miała konsola Philips CD-i.
„Przez pryzmat serii” przynosi nam ciekawy tekst na temat serii Prince of Persia, podsumowuje wszystkie wersje wydane na konsole stacjonarne.
Dział „RPG” przynosi nam ciekawą wzmiankę na temat polskiego cosplay’u oraz oceniania gier sandboxowych. Miłośnicy bijatyk w dziale Amer’a przeczytają na temat turniejów Tekkena oraz Mortal Kombat, które odbyły się we Wrocławiu w dniu 30 lipca oraz o poradach dot. postaci Johny’ego Cage’a oraz Raiden’a w najnowszym MK.
Wrześniowy numer „PSX Extreme” wydaje się podnosić magazyn po wakacyjnym leżakowaniu na plaży, polecam każdemu.

PS. Jeszcze raz chciałem przeprosić za bardzo dużo opóźnienie (ten tekst miał się pojawić 2 tygodnie temu), postaram się już nigdy nie doprowadzać do takich sytuacji.

Tagi:Tagi: ,


 1. Nagash
  Wrzesień 10th, 2011 at 13:21 | #1

  Ciekawy przegląd. Muszę usiąść i przeczytać sobie ten numer, bo ostatnio tylko kupuję te pisma i nie mam czasu przeczytać…

 2. SroQ
  Wrzesień 11th, 2011 at 14:56 | #2

  Akurat tego Extrima mam od dnia premiery i w sumie nie jest zle, czytało mi się go całkiem przyjemnie.

 3. McMuffin
  Wrzesień 14th, 2011 at 14:08 | #3

  Wiadomo, że Extreme nie jest już tak samo hardkorowe jak 8 lat temu, ale zmiana wydawcy w moim odczuciu nie zmieniła wiele w porównaniu do ostatnich kilku lat. Czyta sie to wciąz dobrze, brakuje mi tylko komiksów Cysia na łamach miesiecznika.