Home > Przegląd Prasy > Przegląd prasy – PSX Extreme #153 Maj

Przegląd prasy – PSX Extreme #153 Maj

Niektórzy redaktorzy PE lubią nagminnie spóźniać się ze swoimi tekstami. Jednak to, co zrobili w bieżącym miesiącu, przechodzi chyba wszystko – dzięki nim najnowszy numer pojawił się z kilkudniowym opóźnieniem w kioskach. Czy zawarte w nim materiały były tego warte? Zobaczmy…

Numer 153. tym razem zawiera sporo informacji o dwóch grach RPG, przygotowywanych obecnie w polskich studiach. Pierwszą z nich jest Two Worlds II, na której prezentację w siedzibie Reality Pump wybrał się Kali. Swoje wrażenia z zabawy opisał na czterech stronach. Tytułem podjarał się do tego stopnia, że wziął na spytki aż trzech głównych pracowników firmy. Pobuszował również po całym budynku i podpatrzył proces tworzenia gier w Polsce, o czym napisał krótki, jednostronicowy felieton. Do stolicy natomiast pojechał Zax, gdzie miał okazję zapoznania się z szykowaną właśnie drugą częścią Wiedźmina, która – jak się okazuje – wyląduje za rok w czytnikach X360 i PS3. Mimo to, już teraz prezentuje się niemal obłędnie. Będzie hit? Prawdopodobnie. „Jedynka” na PieCu była świetna, więc tym bardziej trzymam kciuki za sukces sequela.

To nie koniec relacji z przedpremierowych pokazów. Butcher poleciał specjalnie do Nowego Jorku, aby zobaczyć tam Crysisa 2. Obszerna relacja została połączona z wywiadem z prezesem Crytek. Kali zaś trafił z rozkazu Ściery do Pragi na prezentację Alpha Protocol, nową grę od Segi. Widzieliście kiedykolwiek RPG w klimatach szpiegowskich? Nie? No to zobaczycie już 28. maja, bo gra jest już ukończona. W Pradze pokazano tylko kilka grywalnych etapów. Robią one naprawdę pozytywne wrażenie, głównie ze względu sporej swobody w wykonywanych działaniach. Po więcej informacji odsyłam do relacji w PE. W „Co Nowego” znalazły się także zapowiedzi takich tytułów, jak Lost Planet 2, L.A. Norie, Skate 3, Pop: Zapomniane Piaski, Super Street Fighter IV czy NBA Jam.

W najnowszym numerze przeczytamy recenzje m.in. Sprinter Cell Convinction, Just Cause 2 i Metro 2033. Ten ostatni tytuł to bardzo ciekawe połączenie FPP i horroru od twórców kultowego już S.T.A.L.K.E.R’a. Majk ograł Red Steel 2 na Wii, prawdziwą ostoję hardkoru na tej konsoli. Czy to ostatnia tak śmiała pozycja na system Nintendo? Tego nie wiemy, ale Ubisoftowi należą się brawa za odwagę. W „Kąciku Pocket”znalazły się recenzje Phantasy Star Zero, Alice In Wonderland, WarioWare Do It Yourself (na DS) oraz DoA Paradise (na PSP). W sieciowej dystrybucji pojawiło się w ostatnim czasie kilka wartych uwagi pozycji, z których najciekawszą moim zdaniem jest Toy Soldiers. Jest to gra z gatunku tower defense, w której głównymi bohaterami są… ołowiane żołnierzyki.

Z cyklu „Granie i gadanie” pojawiła się dyskusja dotycząca FF XIII. Udział w niej wzięło pięciu Zg(Red.)ów, wystawiając przy tym osobiste oceny. Mazzi w rubryce „Od Gracza dla Graczy” zastanawia się nad przyszłością konsol, a Butcher w „Okiem Maniaka” przybliża Czytelnikom konflikt na linii Activision – Infinity Ward. Roger zaś kontynuuje „Powrót do przeszłości” (opis 3DO Interactive Multiplayer) i „To Było Grane” (gra Dizzy).

To byłoby na tyle. Za miesiąc „Przegląd Prasy” pojawi się zapewne z dwudniowym opóźnieniem, co będzie spowodowane maturą ustną z języka angielskiego. Życzcie mi więc szczęścia, a tymczasem do przeczytania przy okazji czerwcowego, 154. numeru PSX Extreme.

Tagi:Tagi:


  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków