Home > Kino, Komiks > Marvel własnością Disney Company

Marvel własnością Disney Company

Z nowym rokiem Marvel stał się własnością Disney Company.
Jak czytamy na filmweb:

Spider-Man, Iron-Man, Thor, Hulk i setki mniej znanych bohaterów Marvela mają od wczoraj nowy dom. Robert A. Iger, szef The Walt Disney Company ogłosił wczoraj oficjalne przejęcie komiksowego potentata. Było to możliwe po tym, jak rano w czwartek akcjonariusze Marvel Entertainment, Inc. (MVL) zaakceptowali warunku umowy. Zgodnie z nimi udziałowcy Marvela otrzymają po 30 dolarów i 0,7452 akcji Disneya za każdą akcję MVL. Wartość transakcji to ok. 4,3 miliarda dolarów.

Przypomnijmy, iż decyzję o przejęciu przez Disney Co. Marvela podjęto pod koniec sierpnia. Disney przejmie prawa do ponad 5000 bohaterów komiksowych Marvela, a po wygaśnięciu kontraktu z Paramountem przejmie także dystrybucję filmów produkowanych przez Marvel Studios. Chociaż Disney przejmie prawa do wszystkich postaci komiksowych, na razie nie będzie posiadać praw do wszystkich marvelowskich postaci w filmie. Wciąż obowiązują bowiem wcześniejsze umowy według których Spiderman należy do Sony Pictures, a Wolverine do 20th Century Fox.

Korzenie Marvel Entertainment, Inc. sięgają 1933 roku. Jednak pierwszy komiks wypuszczony został dopiero w 1939 roku i od tego momentu liczy się oficjalną historię firmy. W trakcie swojej 70-letniej historii Marvel stał się jednym z najważniejszych rozrywkowych koncernów świata.

Czy szkoda? Zapewne wielu z Was Disney kojarzy się z „cukierkowością” – Hannah Montana, jakieś Jonasy, ich kanał telewizyjny… Ale nie zapominajmy o świetnych filmach Pixara – Armageddon, Szósty Zmysł… Zwróćcie uwagę również na dotychczasowe filmy spod znaku Marvela. Rozrywka gdzieś tam się przejawiała, ale były to produkcje mocno przeciętne. Możliwe, że teraz to się zmieni,dojdzie do tego mieszanka grozy, brudu i agresji. Coś w rodzaju dobrego Watchmen. Czas pokaże. A jak nie, to zawsze można zagłębić się w stare komiksy :)

Tagi:Tagi: , , , ,


 1. Bandito
  Styczeń 2nd, 2010 at 19:49 | #1

  Ja mam wrażenie, że mogę rozpocząć już żałobę. Według mnie to będzie taka kicha i kaszana, że gorzej by się nie dało już… Marvel pewnie się w grobie przewraca ;/
  A co do twojej wypowiedzi nie zapominaj o filmach z kuźni Marvela takich jak:
  – Blade
  – X-man
  – Ghost Rider

  Nie wiem jak oni mogli zgodzić się na tę sprzedaż ;/

 2. Shinigami
  Styczeń 2nd, 2010 at 21:50 | #2

  Marvel się w grobie przewraca? Yyy… to znaczy kto dokładnie? oO

  Nie rozpaczaj, gdyby Ci na tym zależało, to żałobę rozpocząłbyś już dobrych kilka miesięcy temu.

 3. Bandito
  Styczeń 3rd, 2010 at 14:09 | #3

  Słuchaj nie mam okazji wkleić Ci rozmowy z SB z innego forum jak już tam marudziłem, ale miałem nadzieje że transakcja nie dojdzie do skutku. A jako Marvela miałem na myśli głównego pomysłodawcę i fundatora całej organizacji… czyli śp. pana Martina Goodmana.

 4. Shinigami
  Styczeń 5th, 2010 at 22:48 | #4

  Masz jakieś sensowne argumenty przeciw temu zakupowi?

 1. Brak jeszcze trackbacków